Lietuvos lankytinų vietų žemėlapis

Žemėlapis Bendra informacija Lankytinos vietos Žemėlapio duomenys Techninė info Kontaktai Prisidėkite!

Jei žemėlapyje trūksta kažkokių duomenų arba pastebėjote klaidų - galite padėti atviro žemėlapio projektui tas klaidas pataisyti.

Klaidų pranešimas

Paprasčiausias būdas padėti - registruoti klaidas (angl. notes) atvirame žemėlapyje. Pridėti pastabą labai paprasta, svetainėje http://www.openstreetmap.org, dešinėje raskite mygtuką „Pridėti pastabą prie žemėlapio“:

Pridėti pastabą prie žemėlapio

Prieš spausdami šį mygtuką, žemėlapyje suraskite vietą, apie kurią norite rašyti pastabą. T.y. tiesiog tempkite žemėlapį į norimą vietą ir pasistenkite kiek galima arčiau „pritraukti“, kad pranešama pozicija būtų kiek galima tikslesnė. Tada spauskite mygtuką „Pridėti pastabą prie žemėlapio“. Žemėlapio viduryje atisras žymeklis, o kairėje pusėje - laukas, leidžiantis rašyti pranešimą:

Rašyti pastabą

Žymeklio pozicija dar nefiksuota, tai galite su pele jį nutempti į reikiamą/tikslesnę poziciją. Rašydami pastabos tekstą pasistenkite pateikti kiek galima daugiau informacijos. T.y. nerašykite tiesiog objekto pavadinimo, pvz. „Ešerinis“, jei norite pasakyti, kad po žymekliu esantis ežeras vadinasi „Ešerinis“ - taip ir parašykite „Šio ežero pavadinimas yra Ešerinis“. Jei norite, kad žemėlapyje atsirastų kavinė „Ryto kava“ ar kokia kita lankytina vieta - parašykite ne tik pavadinimą, bet ir lankytinos vitos tipą (kavinė, restoranas, muziejus, viešbutis, poilsiavietė ir pan.), jei žinote - parašykite ir darbo laiką, svetainės adresą ir kitą žinomą informaciją.

Klausimai/neaiškumai

Registracija pastabų kūrimui nėra būtina. Jei sukursite pastbą neprisijungę prie savo OpenStreetMap paskyros, negausite pranešimų apie tai, kad kažkas pakomentavo jūsų pastabą. Gal atviro žemėlapio žymėtojams nepakako jūsų pateiktos informacijos, kad galėtų pataisyti problemą žemėlapyje, ir jie paprašė parašyti daugiau informacijos. Jei pastabą kursite prieš tai prisiregistravę - tada gausite pranešimą, kai kažkas pakomentuos jūsų pastabą, ir galėsite pateikti trūkstamą informaciją. Jei visgi registruotis nenorite, užeikite į savo pastabos vietą vėliau (po dienos ar daugiau) ir pažiūrėkite, ar prie jūsų pastabos nėra pridėti papildomi klausimai. Kad matytumėte pastabas žemėlapyje, jums reikės įjungti pastabų sluoksnį:

Pastabų sluoksnio pasirinkimas

Žemėlapio redagavimas

Jei norite rimčiau įsitraukti į atviro žemėlapio redagavimą - galite prisijungti prie milijonų žymėtojų ir patys pataisyti ar pridėti trūkstamus duomenis! Daugiau informacijos apie žymėjimą rasite http://blog.openmap.lt.

Atsiliepimai